Budapest ma óriási fejlődés kapujában áll, a következő évtizedben a város történetének legsikeresebb korszakát élheti meg - mondta Orbán Viktor miniszterelnök szombaton, a Főváros napján tartott díjátadási ünnepségen, az Újvárosházán. A kormánnyal kötött megállapodásnak köszönhetően a Főváros forrásbiztosítási lehetőségei előremozdulnak, választott főpolgármesterének és köztestületének jelentősebb befolyása lehet Budapest fejlődésére, mint az elmúlt 70 év során bármikor – fogalmazott beszédében Tarlós István főpolgármester. Budapest egyesítésének 145. évfordulója alkalmából átadták a fővárosi elismerő címeket.
A miniszterelnökkel az imént írtunk alá egy tekintélyes horderejű és széleskörű megállapodást a Főváros és a Kormány együttműködéséről, melynek eredményeképpen a Főváros forrásbiztosítási lehetőségei előremozdulnak, továbbá választott főpolgármesterének és köztestületének jelentős befolyása lehet Budapest fejlődésére, jelentősebb, mint az elmúlt 70 év során bármikor – mondta a Főváros napja alkalmából tartott ünnepségen Tarlós István főpolgármester.
Hozzátette: ha megfeleltethetően értelmezzük, és kihasználjuk a benne rejlő lehetőségeket, akkor akár az Andrássy–Podmaniczky-korszakhoz hasonló fejlődés elé nézhet a főváros. A kormány és a főváros közötti megállapodás 15 pontból áll, csak az egyik eleme a Fővárosi Közfejlesztések Tanácsának létrehozása – fűzte hozzá. (A megállapodás szövege itt olvasható.)
Tarlós István: az egyesített főváros a magyar nemzetteremtés része, egyik fontos eredménye
A főpolgármester úgy fogalmazott: Budapest mint egyesített főváros a magyar nemzetteremtés része és egyik fontos eredménye, „fővárosunk viharos történelme mindenféle drámai eseményt túlélt, de a teremtő akarat eredményeként újra és újra megerősödött”.
Tarlós István kijelentette: az utóbbi években ismét markánsabban látszik a város vitalitása. „Ez az életképesség, ez az erő és fejlődni akarás, és az ehhez kapcsolódó hol látványos, hol szerényen megbújó, de mindannyiszor nagyszerű, kivételes eredmények nem kis mértékben a mai nap díjazottjainak is köszönhetőek” – emelte ki.
„Az egységes főváros megalakulásának 145. évfordulóján a Pro Urbe és a Budapestért díjak kitüntetettjei az esélyegyenlőségért, a kultúráért, a közbiztonságért és a kiváló sportteljesítményekért adott elismerések birtokosai minden bizonnyal ebben az ünnepi pillanatban is átérzik azt a felelősséget, amit munkásságuk magában hordoz. Ők mindannyian Budapest érdekében önként vállalták, hogy szorgalmukkal, tehetségükkel, morális mércéjükkel a Főváros közösségét szolgálják, mintát mutatnak az új generációknak. Értelmet adnak a bonum honestumnak, helyesen értelmezik azt az igazságon keresztül megvalósuló szabadságot, ami nem pusztán szeszélyek előtti akadályok eltakarítását jelenti, hanem azt, amit az ember elvégzendő feladatként kap. Napjaink egyre inkább elbizonytalanodó értékrendjének világában szükség van követhető és követendő egyéniségekre, akik személyükben hitelesítenek értékeket, életcélokat. Számunkra Önök, Budapest legújabb kitüntetettjei ilyen személyiségek” – fogalmazott ünnepi beszédében a főpolgármester. (Tarlós István teljes beszéde itt olvasható.)
Orbán Viktor: Budapest ma óriási fejlődés kapujában áll
Budapest ma óriási fejlődés kapujában áll, a következő évtizedben a város történetének legsikeresebb korszakát élheti meg - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Főváros napján tartott budapesti ünnepségen. 2030-ra Budapest lehet az egyik legélhetőbb nagyváros Európában, a kontinens magas életminőségű és legbiztonságosabb fővárosa - hangsúlyozta a kormányfő, hozzátéve: ehhez a városvezetés és a kormány részéről is jól szervezett, kemény, közösen végzett munkára lesz szükség, ezért hozták létre Tarlós István főpolgármesterrel egyetértésben a Fővárosi Közfejlesztések Tanácsát.
2010 óta "hétmérföldes csizmával haladunk előre" - fogalmazott a miniszterelnök, aki az elért budapesti eredmények között említette a 4-es metró befejezését, a fonódó villamoshálózatot, az Országház, a Kossuth tér, a Zeneakadémia, a Budai Vigadó, az Erkel Színház, a Szépművészeti Múzeum, a Ludovika megújítását, valamint több sportberuházást, például a Duna Arénát és az új stadionokat.
Folyamatban van továbbá a Városliget rekonstrukciója, az Operaház, az Iparművészeti Múzeum és a 3-as metró felújítása is. Emellett a közfejlesztési tanácsnak hamarosan döntenie kell az új