A fenti címmel kerül sor Erdei L. Tamás, Noszlopi Botond és Murányi Sándor Olivér irodalmi estjére június 11-én, szerdán 19 órától a budapesti RoHam Bárban.

Erdei L. Tamás író, filozófus 1971-ben született Békésen. A gépjárműtechnikai technikum elvégzése után a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán folytatta tanulmányait. Már egyetemistaként tanított két tanszéken: az újonnan alakuló Irodalomelmélet Tanszékcsoportban hermeneutikát, a Filozófia Tanszéken egzisztenciálfilozófiát. Fő kutatási területe: a heideggeri és a gadameri hermeneutika hatása a derridai dekonstrukciós hagyományértelmezésre. 1997-ben diplomázott magyar nyelv és irodalom, valamint filozófia és irodalomelmélet szakon. 1999-2002 között a Magyar Tudományos Akadémia Filozófiai Kutatóintézetének munkatársa. Több országos lap szerkesztője és szerzője. 200 cikk, riport, interjú, esszé, tanulmány, értekezés szerzője. 2011-12-ben a Klub Rádió, 2011 óta a Fix Televízió műsorvezetője. Verseket és novellákat publikál. Munkái az Élet és Irodalomban, a Kalligramban és más lapokban jelentek meg. Pókasszony című kisregénye megjelenés előtt.
Noszlopi Botond költő 1983-ban született Csíkszeredában, Erdélyben. Középiskolai tanulmányait szülővárosában végezte, utána Kolozsvárra majd Budapestre került. Kolozsváron politológiát, Budapesten jogot, esztétikát és teológiát hallgatott. Egyetemi évei alatt ösztöndíjakból és online pókerből szerzett jövedelméből tartotta fent magát. A húszas éveitől jelentek meg versei erdélyi és magyarországi folyóiratokban. 2006-ban "Csendrappszódia" c. verseskötetéért elnyerte az Erdélyi Magyar Írók Ligájának "Méhes György" debüt-díját, melyet évről-évre a legígéretesebb pályakezdő szerzőnek ítél oda a szervezet. A kötetben található versek formai pallérozottságát számos kritikus kiemelte, annak ellenére, hogy néhány vers az erotika határain is túlmerészkedett. Ezt követő második könyvét, mely a "Szórakoztatás mesterfoka" címet viseli, szintén számos recenzióban méltatták, jóllehet a tartalom is jóval szelídebbé vált, a testiség megéneklése helyére a filozófia, a belső szemlélődés és az önkeresés került. Noszlopi alkotói tevékenysége mellett irodalomszervezéssel is foglalkozik. Több éve házigazdája és moderátora a budapesti Balassi Intézeten belül működő Márton Áron Szakkollégiumban megrendezett irodalmi esteknek. A szervezői feladatok mellett jelenleg a harmadik verseskötetén dolgozik.
Murányi Sándor Olivér író 1974-ben született Székelyudvarhelyen. Az író-harcművész-népi táncos 1987-ben a Nicolae Ceauşescu főfőelvtárs tiszteletére rendezett Megéneklünk Románia Országos Fesztiválon legkisebbségiként első díjat nyert a kalotaszegi legényessel, megelőzve a többségi táncosokat. 1986-ban kezdett el karatézni, 2006-ban lett fekete öv harmadik danos karatemester. Előtte azonban 1998-ban országos bajnok lett. Tizennyolc évesen két hétig volt ferences szerzetes jelölt – állítása szerint ennyit bírta nő nélkül. Nemrég egy kárpáti barnamedvével kelt szó szerint birokra, az erről szóló rövidfilm nagy port kavart az interneten (http://uh.ro/video/16820-muranyi-medvevel-birkozik). Eddig inkább Erdélyben ismerték, az utóbbi időben magyarországi publikációi révén felhívta magára a figyelmet. Merész hangvételű, az obszcenitásig menő, humorral átszőtt leírásokban bővelkedő, de a természethimnusz szentségéig emelkedő prózája egyként a magáénak mondhatja a kortársi kalandregényi, nevelődési regényi sajátosságokat, melyek a megnevezetlenül maradt erdélyi áthallásokkal, átszövődésekkel megkülönböztetett helyet biztosíthatnak számára a kortárs irodalomban. Az író-filozófus, a pókerjátékos-költő és a medvepásztor író közös felolvasó estje ugyancsak izgalmas csemegének ígérkezik a literatúrakedvelők számára. Mindenkit szeretettel várnak.